Хангірі

Поради по використанню Хангірі

Як видалити деревну смолу?

Смола унікальна для хвойної деревини; летючі хвойні дерева, які містять багато соку (служить для захисту дерева від початку гниття та зв’язування волокон), постійно дихають.

Навіть після того, як виріб закінчено, деревина продовжуватиме дихати, а коли температура і вологість підвищаться, відбуватиметься випаровування. Коли виділеному соку нікуди подітися, він застигає на поверхні виробу та перетворюється на смолу.

Якщо смола з’явилася, змочіть виріб у гарячій воді, щоб пом’якшити смолу, і протріть спиртом. Якщо медичного спирту немає, можна замінити його напоями з високим вмістом алкоголю, наприклад горілка, однак зауважте, що більший вміст спирту призведе до видалення смоли легше.

Повністю видалити смолу неможливо, але принаймні липкість можна. Немає проблем з безпекою використання, оскільки деревна смола кипарису нешкідлива для людського організму.

Передача запаху

Якщо сильні запахи їжі переходять на деревину, залиште всередині гарячу воду з оцтом, поки вона не охолоне, як і перед першим використанням. Це може усунути більшу частину запаху, але в деяких випадках запах може бути видалено не повністю.

Що робити, якщо з’явилися плями?

Якщо плями виділяються, потріть мочалкою з лимонним соком. Повністю видалити плями неможливо, але вони будуть менш помітні завдяки відбілюючій дії лимонного соку.

Плями на дерев’яних виробах виникають через чорну цвіль або хімічну реакцію мінералів у воді. З цієї причини час і кількість сатинування залежить від якості води у вашій місцевості. Щоб максимально уникнути плям, рекомендується використовувати м’яку воду.

При постійному використанні виріб поступово темніє

Вироби з нефарбованого дерева не можуть зберегти свій первісний колір, як би нам цього не хотілося. Швидкість, з якою виріб змінює колір, залежить від якості води (кількості заліза у воді).

Під час видбілювання чорних, тьмяних дерев’яних виробів спочатку злегка змочіть продукт водою та потріть щіткою для чищення з лимонним соком.

Завдяки видбілюючій дії лимона зовнішній вигляд продукту значно покращиться.

(Будь ласка, використовуйте сирий лимон і утримайтеся від заміни лимонним екстрактом, оскільки це не матиме такого ж ефекту.)

Що робити, якщо знявся обруч ?

Якщо мідний обруч відірвався, переверніть виріб догори дном, щоб протягнути обруч. Потім обережно вдарте обруч дерев’яним молотком, щоб закріпити його. Щоб не пошкодити обруч, не бийте по ньому прямо, а вдаряйте буфером між ними, наприклад одноразовими паличками.

Деревина розширюється при вологості і стискається при сухості. Надмірна сухість може спричинити спадання мідного обруча. Повернувши його в початкове положення, переконайтеся, що деревина ввібрала достатньо води, і ретельно висушіть її.

Що робити, якщо з’явилася цвіль?

Цвіль часто з’являється при дотриманні наступних умов:

  • бруд або плями – джерело живлення для цвілі;
  • температура (20–35 ℃) – (відповідна для росту цвілі);
  • кисень;
  • висока вологість (70% або вища);
  • час (для росту цвілі)

Цвіль слід завчасно видаляти і не давати вкоренитися; слід запобігати її поширенню.

  • Якщо цвіль тільки почала з’являтися тільки на поверхні – її легко видалити просто витерши ганчіркою.
  • Якщо вона прижилася – слід скористатися наждачним папером і зішкребти її коріння.
  • Якщо коріння глибоке – можна знищити гіфи цвілі за допомогою хлорного відбілювача після деякого видалення наждачним папером. Проте слід враховувати, що зміна кольору в результаті цвілі, яка залишається навіть після знищення, спричинить значну втрату естетичної привабливості. Незважаючи на те, що використання виробу, знебарвленого цвіллю, все ще безпечне, ми рекомендуємо якнайшвидше вирішити цю проблему. То ж краще не допускати такої ситуації і слідкувати за станом виробу.
  • Найефективніший спосіб запобігти появі цвілі – це часте технічне обслуговування, щоб не було достатньо часу для розвитку цвілі. Крім того, вибирайте для зберігання добре провітрюване місце із середньою вологістю (приблизно 40-60%).