Як вибрати точильний камінь потрібної зернистості
Все просто. Щоб зробити правильний вибір, важливо не тільки підібрати камінь потрібної зернистості, відповідний типу ножа, що використовується і рівню ваших навичок у заточуванні, а й порівняти інші характеристики точильних каменів. При роботі з точильним камінням багато точильників воліють спочатку користуватися бруском середньої зернистості, а потім – для остаточного доведення леза – переходити на абразив із дрібним зерном (фінішні точильні камені).
Надгрубі та грубі водні точильні камені з крупнозернистим абразивом (#80-220) призначені для досвідчених точильників. Ідеально підходять для ремонту ножів із пошкодженим лезом, проте при необережному використанні легко можуть зіпсувати ніж.
Середні водні точильні камені з крупнозернистим абразивом (#400) є досить грубими і дозволяють прибрати з леза метал, що затупився швидше, ніж середньозернисте каміння.
Середньозернистий водний точильний камінь (#700-1200) необхідний отримання прямої грані та утворення безперервного рівномірного задирки по всій довжині леза. Більше каміння мають ширшу робочу поверхню. Найбільш популярним є камінь із зернистістю #1000, він ідеально підійде для заточування ножів із нержавіючої та твердих сталей ( високовуглецева, дамаск, VG-10, і т.п.)
Тонкі (фінішні)та надтонкі (суперфінішні) водні точильні камені з дрібнозернистим абразивом (#3000-8000) дозволяють видалити подряпини, що утворилися в результаті грубішої обробки середньозернистим каменем, і відшліфувати лезо до дзеркального полірування. Зазвичай їх використовують для ножів із твердих сталей.